Kaz Ayakları İçin Doğal Çözümler

Ciltte kalıcı olarak oluşan kırışıklıklara kaz ayakları adı verilir ki kaz ayakları gözlerin yan taraflarından dışa doğru uzanan çizgiler olarak tanımlanabilmektedir. Gülücük, mimikler ve yüz hareketleri, kaz ayaklarının kalıcı kırışıklıklar halini almasına neden olur. Ancak kaz ayakları için evde maske yapabilir ve botoks yaptırmadan bu sorununuzdan kalıcı olarak, sürekli elinizin altında bulunan malzemelerle kurtulabilirsiniz. İşte kaz ayakları için doğal çözüm önerilerimiz:

Kaz Ayakları İçin Doğal Çözümler

■ Yumurta Akı Maskesi: Bir yumurtanın beyazını sarısından ayırın ve ak kısmını bir kasenin içerisine alarak iyice çırpın. Sonrasında da bir fırça yardımı ile hem gözlerinizin çevresine hem de elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. Bu şekilde 15 dakika bekleyip, sonrasında da soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.
• Yumurta akının içeriğinde bulunan Proteinler, ciltteki hasarlı dokuların onarılmasına yardımcı olur.
• Cilt hücrelerini nemlendirerek uyarılmalarını sağlayan yumurta akı, daha genç, sağlıklı ve yumuşak görünen bir cilde sahip olmanızı olanaklı hale getirir.
• Kaz ayaklarının görünümünü yok etmeye yardımcı olarak cilt dokularını sıkılaştırmaya yardımcı olur.

■ E Vitamini Maskesi: Üç tane E vitamini kapsülünü iğne ile delip birbirine karıştırın. Ve ardından kaz ayakları için evde maske olarak, beş dakika boyunca, sorunlu bölgelere dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Ardından yarım saat bekleyin. Sonrasında bölgeyi soğuk su ile durulayın.
• E vitamini kapsülü cildi nemlendirerek kaz ayaklarının görünümünü yok eder.

■ Aloe Vera Maskesi: Aloe vera jelini bir pamuk yardımı ile alın ve kaz ayaklarının üzerine uygulayın. Bu şekilde dört dakika kadar bekleyin; ama tam anlamı ile kurumadı ise kuruyana kadar beklemeniz gerekecektir. Ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu uygulamadan sonuç almak için uygulamayı her gün gerçekleştirmeniz gerekir.
• İçeriğinde antioksidanlar bulunduran aloe vera jeli bu sayede cildi yumuşatır, iyileştirir ve ince çizgilerin görünümünü hafifletir.
• Kırışıklıklara neden olan serbest radikaller ile vücudun savaşmasını sağlar.
• İçeriğinde bulundurduğu vitamin ve mineraller ile cildi aydınlatır ve renklendirir.

■ Papaya Maskesi: Kabuğunu soyup bir dilimini aldığınız papayayı yarım saat boyunca kaz ayaklarının üzerinde bekletin. Ardından meyveyi cildinizden alın ve kurumasını bekleyip, cildinizi soğuk su ile durulayın.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası