Güneş Yanığına Evde Ne Yapılabilir?

İçerisinde bulunduğumuz yaz aylarında pek çoğumuz havuzda, ya da denizde güneş yanığına maruz kalıyoruz, ama bazı beyaz tenli kişiler için güneş yanığı oluşacaksa, sadece denize; ya da havuza gitmelerine gerek yok, evden dışarı çıkmaları da yeterli… Acısı zaman zaman dayanılmaz bir hal alabilen güneş yanığına evde ne yapılabilir? Güneş yanığı nasıl geçirilir? Güneş yanığı nasıl geçer? İşte tüm bu soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz:

Güneş Yanığına Evde Ne Yapılabilir?
Güneş Yanığı Evde Nasıl Geçirilir?
Güneş Yanığı Evde Nasıl Geçer?

• Güneş yanığı dolayısı ile kuruyan cildin nemlenmesi için, cilt tipine uygun nemlendirici kullanılması gerekmektedir. Ancak kullanılacak olan nemlendirici kremin, güneş yanığının üzerine değil, çevresine uygulanması gerekir.

• Güneş yanığına sadece dışardan müdahale edilmez. Aynı zamanda olabildiğince bol su da tüketilmesi gerekmektedir. Vücudunuzun kaybettiği sıvıyı su sayesinde geri almasının yanında, kendinizi daha iyi hissettiğinize de şahit olursunuz.

• Duş alın. Ancak alacağınız duşu soğuk değil, ılık su ile almaya dikkat edin. Bu şekilde de rahatlayacağınız gibi, aynı zamanda, güneş yanığı olan bölgenin şoklanmasını da önlemiş olursunuz…

• Güneş yanığı bulunan bölgeye nemlendirici krem süremez, soğuk su ile duş yapamazsınız; ama bir bezin içerisine sarmış olduğunuz buz ile bölgeye soğuk kompres uygulamnanızın herhangi bir zararı bulunmayacaktır.

• Güneş yanıklarında yoğurt kullanılması yeni bir yöntem değildir. Elinizde nemlendiricinin her daim bulunması mümkün olmayabilir, ama bir kase yoğurdu, gece yarısı dahi marketten alıp güneş yanıklarınıza uygulayabilirsiniz.

• Güneş yanıkları sonrasında küçük baloncuklara dönüşebilir. Bu baloncukları kesinlikle patlatmamanız gerektiği konusunda sizi özellikle uyarmak isteriz…

• Küvetin içerisine ılık su doldurarak, içerisine iki kaşık sirke atıp, sonrasında bu suyun içerisinde ortalama on dakika bekleyerek, güneş yanıklarının verdiği acıyı azaltabilirsiniz…

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası