Göz Şişkinliği Nasıl İndirilir?

Bu yazımızda sizlere, uykusuz gecelerden, ya da az uyunan gecelerden sonra karşılaşılan göz şişkinliği problemi hakkında bilgilerden söz edeceğiz. Göz şişkinliği nasıl geçer, göz şişkinliği nasıl indirilir, ve göz şişkinliğine ne iyi gelir sorularının yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. İsterseniz zaman kaybetmeden, göz şişkinliğinden nasıl kurtulabileceğinizi hemen gözden geçirmeye başlayalım…

Göz Şişkinliğine Ne İyi Gelir?
Göz Şişkinliği Nasıl İndirilir?
Göz Şişkinliği Nasıl Geçer?

Artık pek çoğumuz biliyor, buzdolabından çıkartılan soğuk salatalık, ince bir dilim halinde kesilip göz şişkinliği olan bölgeye konulduğunda, problemin çözümü geçici olarak sağlanmış oluyor. Ancak göz şişkinliğinin genetik bir problem olduğunu belirten uzmanlar, bizlere daha kalıcı çözüm önerilerinde bulunuyorlar. İşte onlar:

Daha çok uykusuzluktan kaynaklanan; ama genetik bir problem olduğu bilinen göz şişkinliğine neden olacak bir uykusuz zaman geçirecek iseniz, öncelikli olarak, içeriğinde bulunan besinlerin Sodyum oranı yüksek besinlerden oluşmasına; ve hazırlanan yemeğin özellikle bir sebze yemeği olmasına dikkat etmelisiniz.

Geceleri uyumak için kullandığınız yastığın yüksek olmasına da özen göstermelisiniz. Bu şekilde hem göz şişkinliğini önlemiş olur, hem de mide sağlığınızı korumuş olursunuz.

Sabahları uyandığınızda mutlaka yüzünüzü yıkıyorsunuzdur. Bu suyun olabildiğince soğuk olmasına özen göstermeniz halinde, gün içerisinde oluşabilecek olan göz şişkinliğini önlemiş olursunuz.

Gün içerisinde mutlaka egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirin. Sağlığınız izin vermeyebilir; ya da zamanınız olmayabilir, ama mutlaka kısa da olsa yürüyebilirsiniz; öyle değil mi?

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası