Göz Şişkinliği Nasıl Geçer?

Biz kadınlar ne kadar makyaj yapsak da, göz şişkinliği problemimiz varsa, hep biraz yorgun; biraz solgun, biraz hasta gibi görünürüz. Bu nedenle yazımız içerisinde sizlere, göz şişkinliği nasıl geçer, göz şişkinliği nasıl indirilir; ve göz şişkinliğine ne iyi gelir sorularının yanıtlarından söz edeceğiz. Makyaj öncesinde uygulayacağınız bu küçük yöntemler sayesinde, daha güzel bir görünüme kavuşup, göz şişkinliğine veda edebileceksiniz…

Göz Şişkinliğine Ne İyi Gelir?
Göz Şişkinliği Nasıl İndirilir?
Göz Şişkinliği Nasıl Geçer?

• Göz şişkinliğini indirmek için ilk yapmanız gereken, küçük buz kalıplarından yararlanmak. Eğer mümkünse buz kalıplarının içerisine yeşil çay doldurup, onun buz haline gelmesini sağlayın, ve hatta bunu her gün rutin olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ama eğer o anda elinizde yoksa su ile elde edilmiş olan buz parçacıklarından da yararlanabilirsiniz. Buz kalıplarını gözlerinizin üzerine koyarak ortalama on dakika kompres yapmanız yeterli olacaktır.

• Göz şişkinliğini indirmek için çay poşetlerinden de yararlanabilirsiniz. Demlediğiniz çayların poşetlerini demliğin içerisinden alarak soğumasını bekleyin, ve sonrasında soğumuş haldeki poşetleri gözlerinizin üzerine koyarak 5 – 10 dakika kadar bekleyin…

• Göz şişkinliğine çiğ patates de iyi geliyor. Yapmanız gereken, rendelemiş olduğunuz patatesleri göz kapaklarınızın üzerine yerleştirmek, ve bu şekilde 15 dakika beklemek. Sonrasında gözlerinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

• Süt de göz şişkinliği için birebir çözümler arasında yer almaktadır. Bir pamuğu soğuk süte batırarak gözlerinizin üzerine yerleştirmeniz, sonrasında da 15 dakika bu şekilde beklemeniz, göz şişkinliğinin büyük ölçüde azalmasını olanaklı hale getirecektir.

• Eğer göz şişkinliğinin nedeni yorgunluk ise, salatalık da etkili bir çözüm olacaktır. Bir ince dilim salatalık ise sizin işinize yeterince yarayacaktır. Yapmanız gereken, göz kapaklarınızın üzerine salatalığı yerleştirmek; ve 10 – 15 dakika bu şekilde beklemekten ibarettir.

• Gözlerinizin dinlenerek kan dolaşımının da hızlanması adına metal kaşıklardan da yardım alabilirsiniz. Buz dolabında bir kaç dakika bekleterek soğuttuğunuz metal kaşığı göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip bir müddet bekleyerek istediğiniz sonuca rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası