Göz Altı Morluklarına Çözüm

Pek çok kadın göz altı morluklarını, sağlık öncesinde görünüm dolayısı ile problem eder. Oysa göz altı morluklarının nedenleri arasında, karaciğer; ve böbrek problemleri de yer almaktadır. Elbette sadece bu değil, sigara – alkol kullanımı, genetik, düzensiz uyku… gibi pek çok etken, göz altı morluklarına sebep olabilmektedir. Bu yazımızda sizlere göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Bu anlamda yapmanız gerekenler, kullanmanız gereken ürünler; ve tüketmeniz gereken besinler hakkında bilgileri yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morluklarının temelinde yatan neden, o bölgede olması gereken kan dolaşımının yavaşlamasıdır. Bu nedenle, yavaşlayan kan akışının hızlandırılması gerekir. Vücudun kendini yenilediği gece saatlerinde, akşamları yatmadan önce göz çevresinin kan dolaşımını arttırabilecek masajlar uygulayabilirsiniz. Bunun için, masaj da yapabilen göz çevresi kremleri bulunmaktadır. Arzuya göre bu kremlerin kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli uyuyarak nedenlerden bir diğerini daha ortadan kaldırabilmeniz mümkün. Ayrıca, profesyonel uygulamalarla da göz altı morluklarına veda edebilirsiniz.

Göz Altı Morluklarına Krem

Göz altı morluklarına çare olarak krem kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, düzenli kullanım ile, kremler sayesinde problemden belirli ölçüde kurtulabilirsiniz. Bu nedenle aslında, kullanacağınız göz çevresi bakım kreminin, göz altı morluklarının derecesine göre belirlenmesi önerilmektedir. Yine de, göz altı morluklarına krem kullanacağınızda hedefiniz, göz çevresi kan dolaşımını arttırmak, pigment açıcı etkiden yararlanmak… olacaktır. Bu anlamda, içeriğinde K vitamini, ve C vitamini, kafein, retinol, üzüm çekirdeği ekstratı, kojik asit, laktobionik asit… bulunan göz çevresi bakım ürünlerini tercih etmeniz, bu anlamda etiket okumanız önerilmektedir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası