Cildimin Pürüzsüz Olması İçin Ne Yapabilirim?

Cildimin pürüzsüz olmasını istiyorum demeyenimiz yoktur. Ancak, ne yaparsak yapalım, ne kadar uğraşırsak uğraşalım, ya siyah noktalar, ya sivilceler, ya kuruluk… ama mutlaka en az bir nedenden dolayı, cildimizin pürüzsüz olması konusunda başarılı olamayız. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, cildimin pürüzsüz olması için ne yapabilirim, cildimin pürüzsüz olması için ne yapmalı… gibi soruların yanıtlarını sırası ile aktaracağız… Artık cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayabileceksiniz…

Cildimin Pürüzsüz Olması İçin Ne Yapabilirim?
Cildimin Pürüzsüz Olması İçin Ne Yapmalı?

■ Güne ilk olarak, doğal liflerden yapılmış bir fırça ile, vücudunuzu fırçalayarak başlayın. Bu sayede kan dolaşımı artacak, ve temiz kan cilde daha yakın olacaktır. Bunun yanında, cildiniz, doğal yağ üretimini de arttıracağından, daha sağlıklı bir cildin ilk adımını atmış olursunuz.

Yazın Cilt Bakımı Yapılır Mı?

■ Fırçalama işleminin sonrasında duşa girin, ve cildinize ilk olarak, dayanabileceğiniz derecede sıcak su uygulayın. Ardından keseyi de ıslatıp, ilk olarak topuklarınızı, sonra dirseklerinizi; ve ardından da tüm vücudunuzu keseleyin. Bu sayede, hem ölü deriden arındıracağınız cildinizde, hem de kan dolaşımını hızlandırmış olacaksınız.

■ Keseleme işleminin sonrasında cildinize, dayanabileceğiniz derecede soğuk su uygulayın. Kış aylarının soğuk günlerinde bu duruma dayanmanın zorluğunu biliyoruz, ama cildinizin canlanması adına, kan dolaşımının da hızlanması için, soğuk, sıcak uygulaması etkili olacaktır. Ardından yine sıcak su uygulamasını gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

■ Cildimin pürüzsüz olmasını istiyorum diyorsanız, belirtmiş olduğumuz adımları uygulamanın sonrasında duştan çıkıp, hafif nemli vücudunuza vücut losyonu uygulayın. Vücut losyonu ile cildinize masaj yapmanın sonrasında hafifçe kurulanın. Bu işlemi yapmazsanız, hem kese, hem de sık duş olayının, cildinizin nem dengesini bozacağını, ve doğru sıralama uygulamanız halinde cildinizin hemen yağlanmayacağını belirtmemiz gerekiyor.

Cilt Sağlığı

■ Bu yaptıklarınızı, günlük ortalama yedi saatlik bir kaliteli uyku ile de desteklerseniz, cildinizin pürüzsüz olması için hiç bir engeliniz kalmayacaktır.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası