Nasır Evde Nasıl Çıkarılır?

Genellikle ayaklarda çıkan nasırlar, yolda yürürken zorlanmanıza neden olur. Hangi ayakkabınızı giyeceğinizi şaşırırsınız. Daha sık olarak ayak altında görülseler de nasırlar dizlerde, ellerde de görülebilir ve her nerde olursa olsun nasırlarınızın olduğu yerleri kimsenin görmesini istemezsiniz. Ama bunun bir kabus gibi algılanması fikrini de bir kenara bırakmalısınız. Evde uygulayabileceğiniz kolay yöntemlerle nasırlarınızdan kurtulabilirsiniz çünkü. O halde sorumuz şu: Nasır evde nasıl çıkarılır? Nasıra ne iyi gelir? İşte nasırı geçirmenin yolları

Nasır Evde Nasıl Çıkarılır?
Nasıra Ne İyi Gelir?

■ İçeriğinde Sülfat ve Magnezyum bulunan epsom tuzunu kullanarak nasırı geçirmenin yollarından ilkini uygulamış olursunuz. Cildinizi yumuşatmak için içerisinde sıcak su bulunan bir kaba epsom tuzu ilave edin. Ardından da bu suyun içerisinde, nasırlarınızın olduğu bölgeleri bekletip, cildinizin yumuşamasını sağlayın. Ardından da ponza taşı kullanarak nasırlı bölgeyi ovun. Bu sayede sert ve ölü deriden kurtulmuş olursunuz. Haftada üç sefer uygulayabileceğiniz bu yöntemde, bir litre su için dört çorba kaşığı epsom tuzu kullanın. Ayaklarınızı suyun içerisinde en az yarım saat bekletip, su ısı kaybettiğinde de içerisine sıcak su ilave etmeyi unutmayın.

■ Asitli içeriği dolayısı ile nasırlarınızdan kurtulmak için elma sirkesinden yardım alabilir ve etkili sonucu kısa süre içerisinde görmeye başlayabilirsiniz. Ponza taşı burada da işinize yarayacak, bir de tıbbi banta ihtiyacınız olacak. Bir pamuğun üzerine elma sirkesini döküp, pamuğu nasırınızın olduğu bölgeye yerleştirin. Sonrasında da tıbbi bant ile yapıştırıp bir gece bu şekilde kalmasını sağlayınç Sabah olduğunda pamuğu çıkartıp, nasırı ponza taşı ile ovun. Nasır geçene kadar bu uygulamayı her gün gerçekleştirin. Bir haftadan uzun sürebileceğini, zamanın, nasırın durumuna göre belirleneceğini de hatırlatalım.

■ İçeriğinde Lutein, Salisilik asit ve Potasyum bulunduran muz kabuğunun nasırı geçirmenin yolları arasında yer aldığını belirtelim. Sivrisinek ısırmasının olumsuz etkilerini, siğilleri geçiren, kansere karşı koruma özelliği gösteren muz kabuğundan, nasırlarınızdan kurtulmak adına yararlanmak istiyorsanız, nasırınızın üzerine yerleştirip, ayağınıza çorap giyin ve sabaha kadar bu şekilde bekleyin. Sonra da nasırınızın üzerini muz kabuğu ile ovun. Bu yöntemden etkili şekilde yararlanmak için bir hafta düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

■ Karbonatın cildi yumuşatma ve hafif aşındırma etkisi, nasırlardan kurtulmak için bilinmesi gereken önemli bir detaydır. İki çay kaşığı zeytinyağı, birer çorba kaşığı karbonat ve limon suyunu birbiri ile karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı nasırın üzerine pamuk ile uygulayın. Nasır geçene kadar bu yöntemi her gün uygulamayı ihmal etmeyin.

■ Ağız bakım suyu ile ayak bakımı yapıldığını bilmeyen yoktur. Ağız yaralarının iyileşmesine destek olan ağız bakım suyu, nasırların giderilmesinde de çok önemli bir etkiye sahiptir ve kesin çözüm almanızı sağlar. Bir fincan su, yarım fincan beyaz sirke ve yarım fincan ağız bakım suyunu karıştırın. Ayaklarınızı, elde etmiş olduğunuz bu karışımın içerisinde 15 dakika bekletin. Derinizin pul pul dökülmesine beyaz sirke de asitli yapısı ile katkıda bulunacaktır. Nasırlarınızdan tamamen kurtulana kadar bu işlemi her gün uygulayın.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası