Ayakkabı Vurmasını Ne Geçirir?

Ayakkabı vurması, zaman zaman hepimizin başına geliyor; çünkü, genellikle şık ayakkabıların ön tarafları dar oluyor; ve bu durum parmakların birbirine yakın olması dolayısı ile su toplamasına, ya da nasır oluşumuna neden olabildiği gibi, sonrasında da izi kalıyor. Sadece bu değil, parmakların üstünün kesilmesi, ayağın arkasının kesilmesi… gibi durumlarla da karşı karşıya kalabiliyoruz. Peki ayakkabı vurması nasıl engellenir? Ayakkabı vurmasını engellemek için neler yapılabilir? Ayakkabı vurmasını ne geçirir? Yazımız içerisinde sizlere bu soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız…

Ayakkabı Vurması Nasıl Engellenir?

• Ayakkabı vurmasını engellemek için yapabileceğiniz ilk şey, yeni almış olduğunuz bir ayakkabıyı giymeden önce ayağınıza, koltuk altı deodorantı sıkmaktır. Malum bu deodorantlar kayganlaştırıcı etki gösterir; ve dolayısı ile ayak, ayakkabı içerisinde rahat hareket eder.

Ayakkabı Vurması Nasıl Önlenir?

Ayakkabı Vurmasını Ne Geçirir?

• Ayakkabı vurması problemi ile karşı karşıya kaldıysanız; ve bu nedenle ayağınızda yara oluşumu gerçekleştiyse, içeriğinde Çinko Oksit bulunan pişik kremlerinden yardım alabilirsiniz. Enfeksiyon riskini azaltacak olan pişik kremi, aynı zamanda, oluşan yarayı kurutacağı için, yaranın çabuk iyileşmesine de katkı sağlayacaktır.

• Siyah çayın da, ayakkabı vurmasına bağlı şişliklere iyi geldiğini belirtmeden geçmemeliyiz. Bunun için, kullandığınız, ve sonrasında soğuyan çay poşetlerini, ayağınıza uygulayabilirsiniz. Aynı işlemi yeşil çay poşetleri ile de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ayakkabı Vurmasını Ne Geçirir? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası