Ayakkabı Vurması Nasıl Önlenir?

Ayakkabı vurmasının en temel nedeni alacağınız ayakkabının ayağınıza uygun olmamasıdır. Aslına bakarsanız sorunu tanımlamak bu kadar basittir. Çözümü bulmak ise ondan daha basit… Ayakkabı satan bir Online ayakkabı sitesi sizlere birkaç saniye uzaklıkta en optimal çözümdür. Buradan temin edeceğiniz kaliteli ve ayağınıza tam uyan bir ayakkabı ile sizler de ayakkabı vurması sorunundan kurtulabilirsiniz.

Diyelim ki hata ettiniz ve ayağınıza uygun olmayan bir ayakkabı aldınız o zaman da aşağıdaki tavsiyelerimize kulak verin!

Özellikle kadınların sık sık karşılaştığı problemler arasında yer alan ayakkabı vurmasını engellemek adına yapılabilecek olan şeyleri yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Güzel ayakkabılar genellikle topuklu; ve sivri burunludurlar. Ve bizler genellikle sağlıklı olanı değil, güzel, şık olanı tercih ederiz. Hal böyle olunca da, ayakkabı vurması nasıl önlenir sorusunun yanıtlarını mutlaka bilmemiz gerekir. Ve ayakkabı vurmasını önlemek için bilinmesi gerekenleri burada bulabileceksiniz. İsterseniz hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizi edinmeye başlayalım…

Ayakkabı Vurması Nasıl Önlenir?

Şu detayı her şeyden çok aklınızda tutmalısınız: Ayakkabı vurması daha çok, yeni; ve ayağımızın henüz ona alışmadığı ayakkabılarda söz konusu olur. O halde, yeni aldığımız bir ayakkabıyı önce evin içerisinde alışana kadar giymeli, sonrasında onunla sokağa çıkmalıyız. Aksi halde, üzerinde rahat yürüyemediğimiz topuklu ayakkabılarımızla şık olmaktan çok kötü bir görünüm sergiler, zaman zaman da komik duruma düşebiliriz. Bu nedenle ayakkabı vurmasını engellemek için ilk olarak yeni ayakkabıyı evde giymek, ve ona alışmak gerekiyor.

Ancak diyelim ki ayak numarasına uygun olduğu halde yeni aldığınız ayakkabıya ayağınız bir türlü alışmıyor… O halde ayakkabınızın bir gün kalıpta kalması gerekebilir. Bunu da genellikle, ayakkabıcılar yapmaktadır; ya da sık sık yeni ayakkabı alıyorsanız, gerekli aparatları satın alarak, aynı işlemleri siz de evinizde yapabilirsiniz. Peki diyelim ki aparatınız yok, ayakkabıyı kalıba verebileceğiniz bir ayakkabıcı da yok çevrenizde… Şimdi ne yapmalısınız?

Ayakkabı vurmasını engellemek için, vuran ayakkabının içerisini nemli gazete kağıtları ile doldurabilir, ve ayakkabınızın bir müddet bu şekilde beklemesini sağlayabilirsiniz. Ya da, su buharının üzerinde ayakkabınızı bir müddet bekletebilir, ve yine aynı sonucu elde edebilirsiniz.

Ayakkabı vurmasını önlemek için ayakkabıcıya yaptırabileceğiniz bir diğer işlem de, ayakkabının özellikle ayağınıza vuran yerini genişletmesini istemek, ya da o bölgeyi yumuşattırmaktır. Ancak kendi çabalarınızla bu durumu çözebilmenizin bir diğer yolu da, ayakkabınızın içerisinde silikon taban kullanmak, ya da ayakkabı bantları ile, ayakkabı vurmasını engellemek için çabalamaktır.

Ayakkabı vurması nasıl önlenir diyorsanız yapabileceğiniz bir diğer şey de, ayakkabının özellikle vurduğu yere, ayakkabıyı giymeden önce yara bandı yapıştırmaktır. Özellikle kalın, ve yumuşak yara bantlarını da seçerseniz, sonucun çok daha etkili olacağını da görebilirsiniz.

Buzdolabında ortalama yarım saat bekletilen ayakkabıların da vurma olasılığının azalacağını belirtmeden konumuzu noktalamamalıyız.

2 Comments

  1. Ela 24 Mart 2017
  2. Ankara Ayrancı çilingir 27 Şubat 2017

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası