Oruçluyken Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Ramazan ayının içerisinde bulunduğumuz bugünlerde, oruçluyken baş ağrısına ne iyi gelir; ve oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer gibi soruların yanıtları arasında yer alan, oruçluyken baş ağrısına çözüm önerilerine sıklıkla gereksinim duyuyoruz. Bu nedenle biz de bu yazımızda sizlere, oruçluyken baş ağrısına çözüm önerilerinden söz etmeye karar verdik… Orucunuzu rahat geçirmenize bir nebze olsun katkıda bulunabilirsek, ne mutlu bize…

Oruçluyken Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?
Oruçluyken Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

• Oruçluyken baş ağrısına çözüm olarak limondan yararlanabilirsiniz. Bunun için limonu ne yemeniz; ne de suyunu içmeniz gerekiyor. Yapmanız gereken tek şey, biraz limonu elinize alıp ovuşturarak macun haline getirmek, sonrasında da yüz; ve alın bölgenize uygulamaktan ibaret… Gözlerinize ise dikkat edin ki yanmasınlar…

• Baş ağrısını oruçlu iken geçirebilmek adına yapabileceğiniz bir diğer şey de, baş, ve boyun egzersizleridir. Bunun için rahat bir koltuğa oturun; ve sonrasında hafif egzersizler yapmaya başlayın. Çünkü oruçluyken baş ağrısı yaşıyorsanız bunun en önemli nedeni strestir, ve bu nedenle kasların sertleşmesinden kaynaklanmaktadır. Yaptığınız basit egzersizler ile kaslarınızı rahatlatabilirsiniz.

• Uyumak, her zaman baş ağrısına çözüm niteliği taşımaktadır. Bu nedenle, stresinizin de giderilmesi için yastığınıza bir kaç damla lavanta yağı damlatabilir; sonrasında da başınızı yastığa koyup uyumayı deneyebilirsiniz.

• Elinizde, baş parmağınız ile işaret parmağınız arasında bulunan eklem yerlerine baskı uygulayarak, oruçluyken baş ağrısına çözüm üretebilirsiniz. Bu bölgeye kuvvetlice, yuvarlak hareketlerle masaj yapmanız yeterli; ve etkili olacaktır.

• Eğer migren probleminiz varsa, ve bu sorun kendini oruç sırasında gösterdi ise yapmanız gereken, karanlık bir yere geçip, gözlerinizi kapatarak dinlenmekten ibarettir.

• Sıcak duş almak; ya da ayaklarınızı, içerisinde sıcak su bulunan bir kovanın içerisine koymak da, kaslarınızı gevşeteceği için oruçluyken baş ağrısına çözüm niteliği taşıyacaktır.

• Oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer, ya da oruçluyken baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer şey de, buz torbalarını başa koyarak bölgeye terapi yapmaktır…

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası