Kas Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Hepimiz zaman zaman kas ağrısı ile karşılaşabiliriz. Bazen üşüttüğümüzde, bazen de uzun süren hareketsizlik sonrasında az da olsa egzersiz yaptığımızda, veya kadınların adet dönemi öncesinde… Her ne sebeple olursa olsun, kas ağrısı, basit nedenlerden kaynaklanıyorsa, kas ağrısına doğal çözüm ev ortamında bulunabilmektedir. Yazımız içerisinde sizlere, kas ağrısına iyi gelen bitkiler, ve kas ağrısına iyi gelen besinlerden söz edeceğiz.

Kas Ağrısına Doğal Çözüm Önerileri

• Papatya kas ağrısına iyi gelen bitkiler arasında yer alırken, papatya yağı da kas ağrısına iyi gelen bitkisel yağlar arasında yer almaktadır. Bu anlamda yapabileceğiniz iki farklı şey bulunmaktadır:
1_ Papatya yağı ile Hindistan cevizi yağını karıştırın, ve vücudunuzun ağrıyan bölgelerine masaj yaparak uygulayın.
2_ Gün içerisinde 2 – 3 fincan papatya çayı tüketin. Bunun için bir fincan suyu kaynatıp ocaktan alın, ve içerisine bir tatlı kaşığı kadar papatya ilave edin. Ağzını kapatın, ve bu şekilde ortalama beş dakika beklemesini sağlayın. Sonrasında süzerek tüketebilirsiniz.

• Vişne, etkili bir ağrı giderici olarak bilinmekte; ve kas ağrısına iyi gelen besinler arasında yer almaktadır. Bu etkiden yararlanmak için günde bir bardak vişne suyu tüketmeniz gerekir. İçeceğiniz vişne suyunun, taze sıkılmış olması, ve içerisine şeker eklenmemiş olmasına da özen göstermelisiniz. Paketlerde satılan vişne suyunu, kas ağrısını gidermek için denemenizin hiç bir etkisi olmayacaktır.

Kas Ağrısına Doğal Çözüm Önerileri —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası