Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş ağrısı problemi sürekli olup da, yaşam kalitesinin de yüksek olduğunu söyleyen kişi sayısı oldukça azdır. Baş ağrısı yaşam kalitesini düşürür. Bu nedenle baş ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtları önemlidir; ve bu yazımızda sizlere, zencefil baş ağrısına iyi gelirmi sorusunun yanıtından söz edeceğiz. Bunun yanında, baş ağrısı nasıl geçer sorusunun alternatif yanıtlarını da aktaracağız… Ama öncelikle zencefilin baş ağrısına olan mucizevi etkisinden söz edelim…

Zencefil Baş Ağrısına İyi Gelirmi?

Zencefil, baş ağrısı nasıl geçer sorusunun doğal yanıtlarından ilki; belki de en önemlisidir. Hem dahili, hem de harici olarak kullanılabilen bitkinin ısıtıcı özelliği bulunmaktadır, ve içinde bulunan Kapsaisin maddesi ile yakıcı özelliği de vardır. Baş ağrısında zencefil şu iki şekilde kullanılabilir; ve aslında iki uygulama için de aynı yöntemden yararlanılır:

Bir bardak su kaynatılır, ve ocaktan alınarak içerisine bir tatlı kaşığı toz zencefil ilave edilir. Bu şekilde, bardağın ağzı kapatılarak beş dakika beklenir. Ardından süzülen zencefilin suyu içilir; ve toz olan kısmı da bu arada zaten krem kıvamına gelmiştir. Bu lapadan az bir miktar alınarak baş ağrısının olduğu yere masaj yapılarak uygulanır. Bir müddet sonra, bölgenin yandığını hissedersiniz. Eğer bu yanmanın sizi rahatsız ettiğini düşünüyorsanız, bir kaç dakika sonra bölgeden zencefili silebilirsiniz. Yöntemden kısa zamanda sonuç alırsınız.

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

• Eğer baş ağrısı, çok yorulduğunuz; ya da egzersiz yaptığınız için oluştu ise, bunun çözümü istirahat etmek; ve dinlenmektir. Bu sayede kan dolaşımınız düzene girer; ve başta beyniniz olmak üzere tüm organlarınıza kan akışı sağlanır.

Baş Ağrısı Nasıl Geçer? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası